09.02.2022

Podcast se CEO energetické burzy PXE

Davida Kučera, generální sekretář PXE, v podcastu na info.cz odpovídá, zda je trh s energiemi přehřátý, zda hrozí další bankroty dodavatelů a vůbec na vše, co souvisí s obchodováním. Podcast si můžete poslechnout zde.

13. 1. 2022
V loňském roce PXE uspořádala celkem 100 aukcí energií pro koncové zákazníky z řad měst, obcí a státních institucí. Celkový objem aukcí přesáhl hodnotu 2,6 TWh.
22. 11. 2021
Jak už jsme avizovali dříve, přestane PXE poskytovat některá data, která byla dosud přístupná s 15minutovým zpožděním nebo ke stažení.
18. 11. 2021
K dnešnímu dni jsme zprovoznili nové internetové stránky PXE. Stejně jako na původních stránkách zde najdete základní informace o energetické burze. Nově jsou zde soustředěny ucelené informace o všech produktech, které PXE poskytuje nejen subjektům z velkoobchodního trhu, ale také konečným spotřebitelům.
12. 11. 2021
Přerušení dodávek Bohemia Energy nemělo vliv na účastníky obchodování PXE, na velkoobchodním trhu společnost dostála všem svým závazků a uzavřela všechny obchodní pozice. Na komoditním trhu společnost žádné dodávky nerealizovala. Na komoditním trhu působila ze skupiny Bohemia Energy ještě společnost Amper Market, která má aktuálně závazek dodávky dvěma zákazníkům. Podle informací PXE probíhají tyto dodávky zcela v souladu s uzavřenými burzovními obchody, takže ani v tomto případě nebyli zákazníci k dnešnímu dni nikterak negativně ovlivněni ukončením činnosti skupiny Bohemia Energy.
24. 8. 2021
Rádi bychom Vás informovali, že v průběhu září 2021 PXE přestane poskytovat některá data, která byla dosud přístupná s 15minutovým zpožděním nebo ke stažení. Tyto změny jsou provedeny v souladu s politikou EEX Group týkající se poskytování dat. Současně také představíme nové webové stránky v novém grafickém kabátě a nové struktuře.
14. 4. 2021
Správa železnic již počtvrté v historii vybrala dodavatele trakční elektřiny pro dopravce formou elektronické aukce. Stalo se tak prostřednictvím burzovního shromáždění na Power Exchange Central Europe (PXE).
7. 4. 2021
V únoru 2021 dosáhly polské futures na elektřinu na burze EEX dosud nejvyššího měsíčního objemu, když se zobchodovalo 438 GWh. V únoru byly také úspěšně spuštěny polské day-ahead aukce provozované systémem EPEX SPOT spojené prostřednictvím multiregionálního couplingu a tvořící v Polsku jednu cenu poskytující trhu spolehlivý cenový signál. 

Kontaktujte nás

Zavolejte nám na
+420 221 832 106